середа, 28 вересня 2011 р.

В.Ханас:"Бюджетний процес мусить бути прозорим"


Може це видасться дивним, але чи не вперше і представники громадськості і представники виконавчої влади знайшли порозуміння щодо публічного звітування за використанням бюджетних коштів та доступі до інформації. Про це йшла мова під час «круглого» столу на тему: «Положення про порядок публічного звітування головних розпорядників коштів обласного бюджету Тернопільської області». На засіданні були присутні депутати місцевих рад та керівники громадських організацій. Нагадаємо, що нещодавно під час прес-конференції "Положення.." було представлено широкій громадськості, і депутати обласної ради підтримали ініціативу громадськості.


- Велика проблема у тому, що процес звітування про використання бюджетних коштів - непрозорий, - наголосив керівник проектів ТМО "Нівроку" Володимир Ханас. -А доступ до інформації про місцевий бюджет досі закритий. Відтак люди не знають, на що саме влада витрачає їхні гроші.
У "Нівроку” пропонують для вирішення цих проблем свій "Порядок публічного представлення…", який уже представили депутатам облради .
- Тут є чотири позиції. Зокрема публічне представлення інформації, яке передбачає представлення головними розпорядниками коштів або за їхнім дорученням уповноваженою особою звіту про виконання коштів обласного бюджету в присутності журналістів, депутатів місцевих рад та інших зацікавлених осіб, - пояснює Володимир Ханас. - Проведення публічного представлення інформації головних розпорядників коштів, яке передбачає можливість поставлення запитань до особи, що представляє звіт. А також можливість подання альтернативної точки зору стосовно обговорюваних питань.
Крім того, наголосив пан Ханас, інформація, яку висвітлюють під час публічного представлення, підлягає обов’язковому оприлюдненню. Йдеться про детальний звіт використання державних коштів. Це пропонують зробити за допомогою офіційних сайтів головних розпорядників коштів, їхніх друкованих видань.

Заступник голови – керівник апарату ТОДА Юрій Желіховський, котрий  взяв участь у «круглому» столі відзначив важливість запропонованої тематики , зокрема розробки  проекту «Положення про порядок публічного звітування головних розпорядників коштів обласного бюджету Тернопільської області» у світлі нового законодавства.
«Закон України «Про доступ до публічної інформації» тільки розвивається, - зазначив Юрій Желіховський. - Організаційно ми зробили все необхідне, щоб цей закон був впроваджений. Ми прийняли і відповідні розпорядження, і забезпечили відповідні місця доступу до публічної інформації».

1 коментар: