середа, 29 листопада 2017 р.

"Без права на справедливість"

Час і місце проведення прес-конференції: 01.12.2017, 13:00 год., Український кризовий медіа-центр, м. Київ, вул. Хрещатик, 2.
У нашій державі уже кілька років поспіль відсутній механізм перегляду судових рішень у кримінальних справах задля виправлення судових помилок.
26 листопада 2015 року Парламент ухвалив у першому читанні законопроект 2033а «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо забезпечення окремим категоріям засуджених осіб права на правосудний вирок)». Законопроект підготовлений до другого читання профільним комітетом.

10 лютого 2017 року законопроект 2033а отримав схвальний ВИСНОВОК ГЕНЕРАЛЬНОГО ДИРЕКТОРАТУ З ПРАВ ЛЮДИНИ ТА ВЕРХОВЕНСТВА ПРАВА РАДИ ЄВРОПИ: «У Висновку розглядаються пропоновані зміни до Кримінального процесуального кодексу України, якими планується впровадити спеціально створену надзвичайну правову базу для виправлення окремих системних та інших значних недоліків, впроваджених до української системи кримінальної юстиції в минулому. Об’єкт пропонованих змін відповідає європейським стандартам…»
Проте за два роки депутати не спромоглися проголосувати законопроект у другому читанні та в цілому. У той час, коли народні обранці цілком справедливо обурюються через незаконне засудження українців у Росії, вони, демонструючи подвійні стандарти, зволікають із запровадженням механізму виправлення судових помилок в Україні та прирікають невинно засуджених на повільну смерть в ув’язненні в центрі Європи, в державі, що декларує повагу до європейських цінностей.
Перегляд справ свавільно засуджених не означає автоматичного виправдання чи звільнення, адже рішення у будь-якому разі має ухвалювати суд. І тим краще, адже процес відбуватиметься уже під контролем нового Верховного Суду.
Представники правозахисних, експертних та інших громадських об’єднань задля виправлення серйозних судових помилок, забезпечення права особи на перегляд судового рішення та справедливий суд закликають Парламент запровадити механізм перегляду вироків щодо свавільно засуджених, ухваливши законопроект 2033а у другому читанні та в цілому.
СПІКЕРИ:
1. Олександр Банчук – експерт Центру політико правових реформ;
2. Микола Сірий – адвокат, старший науковий співробітник Інституту держави і права ім. В. М Корецького НАН України;
3. Тетяна Панасенко – адвокат;
4. Олег Цвілий – голова ГО «Алянс Української Єдності»;
5. Андрій Діденко – координатор програм Харківської правозахисної групи.
ДО УЧАСТІ ЗАПРОШЕНО:
1. Адміністрація Президента України;
2. Генеральна прокуратура України;
3. Секретаріат Уповноваженого ВРУ з прав людини;
4. Міністерство юстиції України;
5. Державна кримінально-виконавча служба України;
6. Народні депутати – автори законопроекту 2033а;
Контактна особа: Андрій Діденко – т. 0939852574.

Немає коментарів:

Дописати коментар